İmplant Nedir ?

İmplant, herhangi bir nedenden dolayı kaybedilmiş dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen, genellikle titanyumdan üretilen yapay diş kökleridir.

Hangi durumlarda implant uygulanır?

Tek diş eksikliğinde;

Tek bir doğal dişin kaybedilmesi sonucunda ortaya çıkan boşluğun implant ile restorasyonu hasta açısından bakıldığında son derece avantajlıdır.

Bu işlemin en büyük avantajı çekilen veya kaybedilen dişin boşluğuna komşu iki dişin kesilmemesidir. Normalde buraya klasik tedavi yöntemi ile boşluğa komşu iki diş kesilerek üçlü bir köprü yapılmaktadır

Birden fazla diş eksikliğinde;

Birden fazla diş kaybı mevcutsa implant sayısı arttırılarak bu implantların üst yapısı birbirine bağlanarak köprüler yapılmaktadır.

Total dişsizlikte (tam dişsizlik),parsiel dişsizlikte;

Bu durumdaki hastalar total protez (damak) veya parsiel protez (yarım damak) kullanmak istemedikleri zaman, uygulanan implantlar sayesinde takıp çıkarılmayan , sabit protezlere yani köprülere kavuşabilmektedir.

İmplant tedavisinin avantajları;

• Sağlam dişleriniz kesilmeyecek,aşındırılmayacak

• Proteziniz sabit kalacak

• Bazı durumlarda kullanılan hareketli protezler ağızda sıkıca duracak, oynamayacak.

• Çenekemiğiniz korunacak.

Kimlere implant uygulanabilir?

Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur.Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması duruma göre tercih edilmeyebilir.

Bıçaksız – Dikişsiz implant tedavisi mümkün mü?

Evet, mümkündür. Özel dişeti delicileriyle küçük bir pencere açılır ve implant bu boşluktan yerleştirilir. Sonrasında dikiş atılmaz, istenirse 3 boyutlu dijital görüntüleme tekniklerinden faydalanılarak tedavi çok daha kolay hale getirilebilir.

Dijital implantoloji ( Navigasyonlu implant )

Son 10 yılda implant uygulamaları alanında öne çıkan gelişmelerden en dikkat çekeni “Navigasyon” yada “Guided”(rehberli) olarak adlandırılan yöntemdir. Basit tarifi ile tomografi datası üzerinde implant tedavi planlamasına uygun bir cerrahi şablon üretilir ve implantlar bu şablona sadık kalınarak yerleştirilir. Operasyon çok daha kolay,hızlı ve güvenli gerçekleştirilir.

İmplant

Tek bir doğal dişin kaybedilmesi sonucunda ortaya çıkan boşluğun implant ile restorasyonu hasta açısından bakıldığında son derece avantajlıdır.

 

 

Devamı İçin >

Bilinçli Sedasyon

Her yaştan hastaya uygulanabilen bu etkili ve güvenilir yöntemle diş tedavilerinde duyduğunuz korku ve stres yerini daha rahat ve güzel hislere bırakır.

 

 

Devamı için >

Lazer Diş Hekimliği

Lazer ile iğnesiz ve ağrısız bir tedavi konforu hastaya sunulmaktadır. Tedaviler çok daha kısa sürede etkili şekilde tamamlanır.

 

 

Devamı için >

Dental Turizm

Son yıllarda ülkemiz özellikle avrupa ve arap ülkelerinden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

 

 

Devamı için >