BİLİNÇLİ SEDASYONLA TANIŞIN

Diş tedavilerindeki korkularınızı Nitroz Oksit sedasyonuyla geride bırakın.
Diş tedavisi korkusu, günlük yaşamda en sık karşılaşılan geleneksel korkulardan biridir. İnsanlar “iğne” kaygısı, lokal anestezinin kendilerinde uyandırdığı ürperti sebebiyle veya başka nedenlerle tedaviye yanaşmazlar. Tüm bunlar randevuların gecikmesine aksamasına hatta yarım kalmasına sebep olurken daha da önemlisi hastalar dişlerini kaybetme noktasına gelebiliyor.

Bir çözüm var ! Bilinçli Sedasyon….
Bilinçli sedasyon ( Inhalasyon Sedasyonu ) tüm dünyada birçok medikal alanda kullanılan yaygın bir ağrı yönetim şeklidir. Her yaştan insana (hastaya) uygulanabilen bu etkili ve güvenilir yöntemle diş tedavilerinde duyduğunuz korku ve stres yerini daha rahat ve güzel hislere bırakır.

Nitroz Oksit
Gülme gazı olarak bilinen Nitroz Oksit,uzun yıllardır birçok medikal alanda olduğu gibi, diş hekimliğinde de yaygın olarak kullanılan bir gazdır. Oksijenle birlikte uygulanır ve solunduğu sürece hissedilen rahatlatıcı ve analjezik (ağrı kesici) bir etkiye sahiptir. Amerika’da ve İskandinav ülkelerinde Nitroz Oksit sedasyonu diş tedavilerinde standart bir uygulamadır.

Nitroz Oksit sedasyonu ne tür etkiler oluşturur ?
Nitroz oksit öncelikle anksyolitik (korkuyu azaltan) bir ajan olarak görev yapar. Genellikle lokal anesteziye ihtiyaç olsa da orta seviyede analjezik (ağrı kesici ) etkiye de sahiptir. Bu özelliği sayesinde çoğu hasta enjeksiyon sırasında acı duymaz, bunu bir dokunma olarak algılar. Ammezik etkisi sebebiyle hastalar kendini rahat ve sakin hissederken tedavi sürecinde zamanı stresiz geçirir. Bulantı refleksi genellikle baskılanır. Tedavi boyunca bilinci açık olan hasta, doktoruyla iletişim kurabilir, istediği anda da tedaviyi sonlandırabilir.

Bilinçli Sedasyonun faydaları?
Hızlı etki
Solumaya başlandıktan sonra ki 2-3 dk.içerisinde etkisini göstermeye başlar.Gerginlik ve korkularınız bir anda yerini rahatlığa ve sakinliğe bırakır.

Kolay ayarlanabilen sedasyon derinliği
Gerekli olan sedasyon seviyesi kolaylıkla ayarlanabilir,sizin için en uygun seviyeye belirlenir.

Güvenlik
Nitroz oksit bugün diş hekimliğinde kullanılan en güvenilir sedatif olarak tanımlanır.Hafiftir,toksik etkisi yoktur ve tedavi bittikten sonra vücudunuzu doğal yollarla terk eder.Anjin,kalp krizi geçirmiş hatta yüksek tansiyon hastalarında bile güvenle kullanılabilir.

Hızlı geri dönüşüm süresi
Nitroz oksit akışı kesildikten sadece 2-3 dk.içerisinde hissedilen etkiler tamamen kaybolur.Nitroz oksit sedasyonu tedavilerden sonra etkisi devam etmeyen tek sedasyon türüdür.Hastalar tedaviden sonra araba kullanabilir,günlük aktivitelerine kesintisiz devam edebilirler.

ÇOÇUKLAR İÇİN GÜVENLİ Mİ?

Inhalasyon sedasyonu,tüm sağlıklı bireylerde güvenle kullanılabildiği gibi çocuklar içinde en etkili ve güvenilir yöntemdir. Özellikle Amerika’da tüm çocuk diş hekimleri korkan çocukları tedavi ederken öncelikli olarak inhalasyon sedasyonu tercih ederler.Sağlıklı çocuklarda kullanılabildiği gibi bazı engelli çocukların tedavisinde de nitroz oksit sedasyonundan faydalanılır.

NİTROZ OKSİT BENİM İÇİN UYGUN MU?

Eğer sizde diş tedavilerinden korkuyorsanız,inhalasyon sedasyonu siz ve çocuklarınız için en uygun seçenek olabilir.Bu konuyla ilgili sorularınız varsa diş hekiminizden ….

İmplant

Tek bir doğal dişin kaybedilmesi sonucunda ortaya çıkan boşluğun implant ile restorasyonu hasta açısından bakıldığında son derece avantajlıdır.

 

 

Devamı İçin >

Bilinçli Sedasyon

Her yaştan hastaya uygulanabilen bu etkili ve güvenilir yöntemle diş tedavilerinde duyduğunuz korku ve stres yerini daha rahat ve güzel hislere bırakır.

 

 

Devamı için >

Lazer Diş Hekimliği

Lazer ile iğnesiz ve ağrısız bir tedavi konforu hastaya sunulmaktadır. Tedaviler çok daha kısa sürede etkili şekilde tamamlanır.

 

 

Devamı için >

Dental Turizm

Son yıllarda ülkemiz özellikle avrupa ve arap ülkelerinden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

 

 

Devamı için >