Gülüş Estetiğini Bozan Faktörler ve Tedavileri Nelerdir?

Gülüş Estetiğini Bozan Faktörler ve Tedavileri Nelerdir?

 

Yüzünüzü aydınlatan bir gülümseme sizi daha sempatik ve çekici gösterecektir. Gülümsemeniz ile çevrenize pozitif enerji yayarken özgüveniniz de tazelenir. Gülümseyen bir yüz daha samimi, sağlıklı, başarılı ve genç gözükecektir. Gülümseme sosyal ilişkilerinizde de oldukça önemli bir rol oynar; mutlu ve kendine güvenen bir insan olduğunuz imajı yaratmak için de en basit yoldur.

Güzel bir gülüş elde etmek ve gülümsememizi geliştirmek için gülüş estetiği tasarlanmaktadır. Sağlıklı, ışıltılı bir gülümsenin görünüşü güzelleştirdiği ve özgüveni geliştirdiği kabul edilmekte ve bu da gün geçtikçe gülüş estetiğine ilgiyi daha da çok artırmaktadır. Gülüş estetiğinin amacı gülümsememizi iyileştirmek ve bunu bozan patolojileri de tedavi ederek ortadan kaldırmaktır. Başarılı bir gülüş estetiği için diş ve ağıza uyumlu gülüş tasarımı ile başlayan süreçte, estetik diş tedavileri ve gerekli müdahaleler yapılarak istenen sonuç elde edilir. Bazen küçük dokunuşlar gülümsemenizi mükemmelleştirmeye yetecektir.

Gülüş estetiğinde gülümsemenizi güzelleştirmek, şekillendirmek ve düzeltmek için farklı teknikler söz konusudur. Birkaç basit uygulamayla sizi daha iyi hissettirecek bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Öncelikle gülüş estetiğinizi bozan faktörlerin tespit edilmesi önemlidir:

  • Gülümseme ile fark edilen çürük ve aşınmış dişler

  • Gülümserken üst dişlerin üzerindeki diş etinin fazla görünmesi

  • Dişlerde çarpıklık, üst üste binme, diş aralarında boşluk

  • Eksik dişler

  • Diş lekeleri, sağlıksız görünen diş rengi

  • Dişlerde estetik görünmeyen boyut farklılıkları

  • Fark edilir eski dolgu ve diş tedavileri

  • Dişlerde çatlak ve kırıklar

Gülüş estetiğinizi bozan faktörlerin tespiti ile birlikte tedavi süreci de gelişir ve daha iyi bir gülümseme için doğru adımlar atılmaya başlanır.

Diş beyazlatma: Gün içinde yediğimiz ve özellikle çay, kahve gibi tükettiğimiz içecekler, ve sigara alışkanlığı dişlerimizin zamanla sararmasına yol açmaktadır.

Profesyonel diş beyazlatıcıları ve diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerinizde istenilen inci görünümünü yakalamanız mümkündür. Bunlar evde kullanılan beyazlaştırıcı ürünlere kıyasla oldukça güçlü ağartıcı ürünlerdir.

Diş Eti Tedavisi: Gummy smile da denilen gülümserken diş etinin fazla görünmesi de gülüş estetiğini bozan faktörlerin başında gelmektedir. Buna neden olan diş ya da dişeti probleminin teşhis edilmesinden sonra tedavi sürecine geçilecektir.

Eksik Dişlerin Tedavisi: Kaybedilen dişler yerine diş implantları, köprüler ve protez dişler kullanılarak bu boşluklar doldurulacaktır. Bu adımla, hem gülüşünüzü güzelleştirilirken daha sağlıklı dişlere sahip olacaksınız.

Değiştirilen Eski Diş Tedavileri: Koyu renkli ya da gümüş dolgular, beyaz dolgularla değiştirilirken sararmış dolgular da tekrar yenilenerek dişlerinizin daha beyaz ve sağlıklı görünmesi sağlanacaktır.

Diş Aralarındaki Boşluklar: Diş renginizde yapılacak kaplama ve dolgular sayesinde bu boşluklardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Kırık, Çatlak ve Yıpranmış Dişleri Tedavi Edilmesi: Hasarlı dişlerin tedavisinde çok ince diş kaplamaları ile bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulabilir, kusursuz görünen dişlere kısa sürede sahip olabilirsiniz. Dental porselen laminatlar ile diş kusurları gizlenir, dişler uzatılıp şekillendirilebilir. Leke tutmayan kaplamalar, esnektir ve doğal görünür. Orijinal dişlerinizin üzerine dişlerinizi şekillendirip aşındırmadan kolayca oturtulurlar.

Porselen Kaplamalar: Dişinize özel hazırlanmış porselen kaplamalar ile diş görünümünüz bir anda değişebilir. Porselen kaplamalarla uzun soluklu, inci gibi dişlere sahip olabilirsiniz.

Herkes için gülüş estetiği uygulamak mümkündür. Fakat her birey için uygulanacak gülüş estetiği o kişiye özel bir çalışma gerektirecektir. Ağız ve diş sağlığına en uygun tedavi yöntemi seçilir. Gülüş estetiği için diş muayenesinde hastanın kas, kemik yapısı, eklemler, dişeti dokusu, diş ve ağız yapısının bir arada uyumu incelenecektir.

İLETİŞİME GEÇ

Randevu & İletişim

Randevu almak için aşağıdaki iletişim formu ve telefon numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00
  • Cumartesi 09:00 - 14:00
Whatsapp üzerinden ulaşın
+90 533 048 22 15

Formu Doldur

İsteklerinizi ve sorularınızı biledirmek için formu doldurabilrisiniz.