İmplant Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

İmplant Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kaybedilen dişleriniz için uygulanabilecek protez, köprü gibi birkaç yöntemden biri olan diş implantı, pek çok faydası nedeniyle diş hekimleri tarafından sıklıkla önerilmektedir. Diş implantı, eksik dişin kök kısmının yerine oturtulan küçük, titanyum bir vidadan oluşur. Vida ile yeni dişiniz için bir taban oluşturularak, alt ya da üst çene kemiğine yerleştirilmektedir. Bu işlem sırasında anestezi ve sedasyon yöntemi kullanılacağı için sanıldığının aksine rahatsızlık verici bir yöntem değildir.

Diş implantı, protez veya köprü gibi diğer seçeneklerin sunamayacağı birçok fayda sunar. Yenilikçi bir yöntem olan diş implantının en önemli faydaları şöyledir:

Diş İmplantları Doğal Bir Diş Gibi Görünür:

Bir diş implantına protez diş yerleştirildiğinde, sonuç tamamen doğal bir görüntüdür. Protez diş, sakız çizgisine tam oturur, böylece hiç kimse gerçek dişleriniz arasında bulunan protez dişi fark edemeyecektir. İmplant dişiniz çene kemiğine sıkı sıkı tutunduğu için size aynı hissiyatı vererek doğal dişiniz gibi davranacaktır. Diğer yöntemlere kıyasla yüksek performans sağlanır.

Diş İmplantı Sağlıklı Çene Kemiği Dokusunu Korur:

Diş kaybının yan etkilerinden biri de, eksik diş bölgesinde kemik kütlesini kaybetmeye başlamanızdır. Kaybettiğiniz her diş yüzünden çene kemiğiniz küçülür çünkü kemiğin güçlenmesini teşvik eden bir kök bulunmamaktadır. Diş implantı doğrudan çene kemiğine yerleştirildiğinden, dişinizin doğal köklerini taklit eder ve kemik bozulmasını önler. Böylece gelecekteki kemik kaybını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yüz Yapınızda Değişimi Önler:

Eksik dişli kişilerde, ağız çevresinde içe çöküklük ve daha olgun gösteren bir kemik kaybı söz konusu olmaktadır. Dişlerinizi kaybettiğinizde, yüz şeklinizi korumanıza yarayan kemik desteğini de kaybedersiniz. Diş implantları, yüzünüze doğal dişlerinizle benzer destek sağlar ve şekil değiştirmesini önler. Diş implantı çene kemiklerinizi güçlü tutmaya yardımcı olarak yüz yapınızı korumanızı desteleyecektir.

Diş İmplantları Uzun Ömürlüdür:

Doğal dişleriniz gibi, doğru bakımla, diş implantlarının ömür boyu sürme potansiyeli vardır. Uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmışlardır. İmplant yapılırken kullanılan titanyum çubuklar, doğal kök yapınız gibi davranarak çene kemiğinize yerleştirilir ve çene kemiğinizle güçlü bir bağ oluştururlar. Doğru ağız hijyeni ile diş implantları ömür boyu dayanacaktır.

İmplantlar Kaymaz ve Hareket Etmez:

Çıkarılabilir diş protezleri; yemek yerken, konuşurken ve protezlerinizi takarken kayabilir, hareket edebilir ama diş implantları çıkarılamaz olduğu için günlük yaşantınızı kısıtlamayacaktır, kaymaz ve hareket etmezler. İstediğiniz yiyeceği tüketebilirsiniz, yiyecek ve içeceklerinizi kısıtlamaz. Isırık kuvvetini sınırlandırmayacaktır. Kendi dişiniz gibi normal şekilde yiyip içebilirsiniz.

Diş İmplantları Sağlıklı Dişlerinizi Korur:

Bir ya da birkaç dişiniz eksik olduğunda dişinize köprü yaptırmayı düşünebilirsiniz ama eksik diş nedeniyle bitişik dişlerin de sabitleme kronlarına uyacak şekilde değiştirilmesini gerektirir. Bu, diş köprüsü elde etmek için sağlıklı dişlerin de işlem görerek delinmesi anlamına gelmektedir.

Oysa ki diş implantlarında sadece eksik diş ya da dişler tedavi edilir. Bitişik sağlıklı dişlere dokunulmadan bırakılır.

Diş İmplantlarının Bakımı Kolaydır:

Diş bakımı doğal dişlerinize uyguladığınız gibidir: diş ipi kullanımı, günde iki kez fırçalama ve rutin diş muayeneleri… Diş implantlarınızı temizlemek için özel bir ürün satın almanız ve implantları bununla temizlemeniz gerekmez. İmplantlar organik malzemelerden yapılmadığı için temizlenmeleri gerekmediğini düşünmek yanlış olacaktır. Doğal dişler gibi, diş implantlarında da doğru bakım olmadan tartar oluşabilir, dişeti hastalığı ve enfeksiyonlar görülebilir.

Diş İmplantında Başarı Oranı Çok Yüksektir:

Genel olarak, diş implantları yaklaşık % 98'lik bir başarı oranına sahiptir. Öngörülebilir sonuçlar vermesi, büyük çoğunluk için uygun olduğu anlamına gelir. Diş implantının başarısı, ağzınızdaki konumuna ve uygulanan çene kemiğinin miktarına bağlı olacaktır. Sigara içmek gibi faktörler, implantın başarısını etkileyebilir.

 

İLETİŞİME GEÇ

Randevu & İletişim

Randevu almak için aşağıdaki iletişim formu ve telefon numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00
  • Cumartesi 09:00 - 14:00
Whatsapp üzerinden ulaşın
+90 533 048 22 15

Formu Doldur

İsteklerinizi ve sorularınızı biledirmek için formu doldurabilrisiniz.